Esenciální olej

Kód: 2
200 Kč / ks
Skladem (>10 ks)

Esenciální olej je tekutina se silným účinkem, které tvoří součást vnitřní struktury aromatických rostlin. Je to zdroj přírodních vůní a my ho získáváme parní destilací. K produkci značného množství oleje je zapotřebí rovněž velké množství rostlinného materiálu, který musí být sklizen přesně, aby se z něho získalo maximum oleje. Jelikož extrakční proces je náročný na práci i na čas, proto bývají (všechny kvalitní) esenciální oleje poměrně drahé. Olej je vysoce koncentrovaný. K výrobě dvou litrů levandulového esenciálního oleje je zapotřebí tři čtvrtě tuny levandulových květů a stonku. Esenciální olej, který je extrahovaný je asi stokrát koncentrovanější, než byl v rostlině. Proto musíme používat olej opatrně a v malém množství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je Esenciální olej:  Esenciální olej je tekutina se silným účinkem, které tvoří součást vnitřní struktury aromatických rostlin. Je to zdroj přírodních vůní a my ho získáváme parní destilací. K produkci značného množství oleje je zapotřebí rovněž velké množství rostlinného materiálu, který musí být sklizen přesně, aby se z něho získalo maximum oleje. Jelikož extrakční proces je náročný na práci i na čas, proto bývají (všechny kvalitní) esenciální oleje poměrně drahé. Olej je vysoce koncentrovaný. K výrobě dvou litrů levandulového esenciálního oleje je zapotřebí tři čtvrtě tuny levandulových květů a stonku. Esenciální olej, který je extrahovaný je asi stokrát koncentrovanější, než byl v rostlině. Proto musíme používat olej opatrně a v malém množství.

Příprava směsí pro masáže: vždy se ujistěte, že máte lahvičku čistou a z tmavého skla, aby se směs na denním světle nezkazila. Nalijte do lahvičky 20ml olejové báze a přidáte 10kapek levandulového esenciálního oleje. Tento poměr ředění se používá pro lidi s normální pletí. Lidé s citlivou pletí a budoucí maminky od druhého trimestru by měli používat poloviční dávku a to 20ml s 5 kapkami levandulového esenciálního oleje.

Použití:

-Koupel hluboce uvolňující a aromaterapeutická koupel se doporučuje zejména večer, aby mysl dokázala vypnout a tělo se připravilo ke spánku. Přidáte-li do vody levandulový esenciální olej, pomůže vám zmírnit stres.

-Odpařovače, difuséry uvolňují esenciální olej do místnosti. Můžete ho použít pro navození příjemné atmosféry, kdy vás vůně zároveň uklidní, zbaví stresu, napětí.

-Obklady tím že je levandule netoxická, nedráždivá a nevyvolává přecitlivělé reakce můžete potírat na štípance od hmyzu, popáleniny…aj.

Levandule rozšiřuje auru, takže se cítíte svobodnější. Posiluje překonávat překážky.

UPOZORNĚNÍ: Trpíte- li epilepsií, olej nepoužívejte, protože vysoký obsah Kafru by mohl vyvolat záchvat

Ať už si užijete aromaterapeutickou koupel, nebo masáž, účinky esenciálních olejů tělu nejčastěji dopřáváme přes kůži. Vnější vrstvu kůže tvoří buňky a přes ně se molekuly oleje vstřebávají a pronikají do krevního řečiště, kde začínají pozitivně působit. Masáž, koupel, potírání není jediným způsobem používání esenciálního oleje. Další praktikou je vdechování oleje. A to tak, že si nakapete 2kapky na papírový kapesníček a vdechujete. Čich je něčím více než jedním z tělesných smyslů. Umí v nás ve vzpomínkách přenést na jiné místo nebo do jiné doby a dokonce navodit jinou náladu.

Patříme mezi solidní dodavatele, protože náš olej v žádném případě neředíme žádnými ropnými produkty ani jinými nosnými oleji (Bohužel na trhu je mnoho esenciálních olejů a velmi často se stává, že si koupíte právě ten ředěný)  Náš levandulový esenciální olej máme otestovaný a zkontrolovaný laboratoří abyste věděli, že kupujete opravdu čistý, 100% přírodní esenciální olej ( viz odkaz na certifikátet).

Naše oleje mají v horní části lahvičky kapátko, které uvolňují olej po kapkách, takže je počítání/dávkování kapek je snadné.

Bezpečnost především: ačkoliv je esenciální olej přírodní, musí se používat uvážlivě

Esenciální olej nikdy nepolykejte: Je vysoce koncentrovaný a silný a tak by mohly podráždit ústní dutinu a zažívací ústrojí.

Uchovávejte esenciální olej mimo dosah dětí.

 

 

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.